Restaurants near Main Market Square

Smaczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi goście smakują rzadsze potrawy – risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i dania z różnych zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina włoskie

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad we włoskim klimacie koniecznie powinien obejmować też wino. Odrobina alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. w restauracji Najbardziej znane wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroki zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film